Colorado’da yaşam ve iş imkanları

Genel Nisan 7, 2022

Colorado’da yaşam ve iş imkanları

Colorado, orta batı Amerika’da bulunan en yüksek rakıma sahip olan eyaletlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yazları serin , kışları soğuk ve karlı bir iklim tipine sahiptir. Colorado’nın başkenti Denver’dir. Amerika Birleşik Devletleri’nin eli eyaletinin içerisinde sekizinci sırada yer alan Colorado’nun nüfusu 6 milyon civarındadır. Colorado’da İngilizce’den sonra en fazla konuşulan dil İspanyolca’dır.Dünyaca ünlü kayak merkezlerinden olan Aspen Colorado eyaletinde yer almaktadır. Ormanları, çöl arazileri, ovaları vb güzellikleri ile hayat dolu bir eyalet olarak bilinen Colorado milli parklarıyla da dikkat çekmektedir. Kayalık eyaletlerinin çok olması nedeniyle Dağ Eyaleti olarak anılmaktadır. Amerika’nın ekonomik anlamda en refah seviyesine sahip olan Colorado kişi başına düşen milli gelir ortalama olarak 70 bin dolar’dır. Colorado’da tarım ve madenciliğin yapılması ile ülke ekonomisine katkı sunmaktadır. Tarımda konusunda mısır, buğday gibi gıda ürünlerinin ekimi ile geçim kaynaklarını sağlayan eyalettir. Hayvancılık sektöründe ise , besi hayvancılığı ile birlikte süt ve süt ürünleri üretimi ile birlikte bu işlere önem verilmektedir.  İş için en uygun eyaletler arasında Virnigia ve Texas‘tan sonra üçüncü sırada yer alan Colorado eyaleti ekonomisinin gelişmiş olmasının sebebi ABD’nin Colorado’da kurmuş olduğu federal güçlerden kaynaklanmaktadır.

Okumaya devam…

998 toplam görülme, 0 bugün

Illinois Yaşam ve Meslekler

Genel Mart 25, 2022

Illinois Yaşam ve Meslekler

Sizlere Illinois’de yaşam ve meslekler hakkında bilgi vereceğiz. Amerika Birleşik Devletleri’nin eyaletlerinden birisi olan Illinois’in başkenti Springfield’dir. En büyük kenti ise Chicago’dur. İllinois Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük beşinci, en kalabalık yirmi beşinci eyaleti olarak karşımıza çıkmaktadır. Nüfus yoğunluğu 13 milyon civarındadır. Bu eyaletin büyük bir bölümü sıcak, nemli yaz ayları ve serinden soğuk yapıya değişen kış mevsimi yumuşak karasal iklim özelliğini göstermektedir. İllinois eyaletinde birden çok milli park ve koruma altında olan alanlara sahiptir. Bunlara baktığımızda, Lincoln Home National Historic Site, Mormon Pioneer National Historic Trail vb. bunlar bazılarıdır. Chicago’ya göç eden siyahlar olukça fazla olmasıyla beraber buraya kendi geleneklerini getirip güzel festivaller yapıp , ünlü jazz ve Blues kültürünü oluşturmuşlardır.

Okumaya devam…

755 toplam görülme, 0 bugün

Hawaii’de yaşam ve popüler meslekler

Genel Şubat 11, 2022

Hawaii’de yaşam ve popüler meslekler

Sizlere ABD’nin eyaleti olan Hawaii hakkında bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda Hawaii’de en iyi maaşlara sahip meslekleri de paylaşıyoruz.

Hawaii, ABD’ye en son katılan eyalet olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer ABD eyaletlerinden oldukça farklı yapıya sahip olan Hawaii ABD’nin tek ada eyaletidir.

Okumaya devam…

945 toplam görülme, 0 bugün

Florida’da yaşam ve iş imkanları

Genel Ocak 27, 2022

Florida'da yaşam ve iş imkanları

Florida Amerika’nın sahil şeridine sahip olan eyaleti olarak bilinmektedir. Florida Birleşik Devletler’in dördüncü gelişmiş ve büyük ekonomisine sahiptir. Tarım, turizm ve ulaşım ekonomisin en önemli ekonomik değerleri arasında yer alıyor. Kennedy Uzay Merkezi’nin olduğu yerdir ve insanı Ay’a ilk defa taşıyan Apollo 11 uzay gemisi 1969 yılında Florida’da Cape Canaveral üssünden fırlatılmıştır. Turizm konusunda çok büyük olan Florida 2015 yılında büyük bir rekor kırmış ve 106 milyon civarında ziyaretçi almıştır. Turistlerin geldiği zamanları özellikle ilkbahar ve kış tatili vakitlerinde ikliminde elverişli ve güzel olmasının avantajı ile plajlar turistler ile dolmaktadır.

Okumaya devam…

920 toplam görülme, 0 bugün

Washington’da meslekler ve yaşam

Genel Ocak 8, 2022

Washington'da meslekler ve yaşam

Bu yazımızda Amerika’nın başkenti olan Washington şehri ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz. Washington’da meslekler ve maaşları, gezilmesi gereken yerleri, otelleri, üniversitelerini, Washington nüfusunu, yemeklerini, antika dükkanları, köy pazarlarını, restoranlarını, resmi tatilleri vb. konulara değineceğiz. 

Okumaya devam…

630 toplam görülme, 0 bugün

California’da yaşam ve iş imkanları

Genel Aralık 21, 2021

California'da yaşam ve iş imkanları

Sizlere California’da yaşam ve imkanları ile ilgili konular hakkında bilgi vereceğiz. California’daki meslekler ve maaşları, görülmesi gereken yerleri, otellerini, meşhur yemeklerini , vb. konulara değineceğiz.

California, Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında bulunan bir eyalettir. Amerika’nın üçüncü büyük eyaletidir. Nüfusu 40 milyon civarındadır. California, Avrupalılar tarafından keşfedilmeden önce Kızılderili kabilelerin yaşadığı bir eyaletti. California önceden Meksika ülkesinin himayesi altındaydı. Meksika ile Amerika savaşından sonra California 1850’li senelerde Amerika’ya devredilmiştir. California’da konuşulan dil İngilizce’dir. Para birimi dolardır. California altın yataklarının keşfedilmesiyle, Amerika kıtasının en büyük ekonomisi haline gelmiştir. Öte yandan California Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ekonomisidir.

Okumaya devam…

981 toplam görülme, 0 bugün

New York’ta En Çok Kazandıran Meslekler

Genel Aralık 9, 2021

New York’ta En Çok Kazandıran Meslekler

New York’ta çeşitli mesleklere göre ortalama maaşları inceledik. New York’ta asgari maaş saatlik ortalama 12 dolar, ortalama maaş 1.500 Amerikan dolarıdır. New York’ta minimum ücret saatlik 13.15 dolardır. Ancak hemşireler saatlik 37 dolar kazanmaktadır. Listemizde en düşük ücretli çalışan tamirciler ise minimum saatlik ücretten 4.85 dolar fazla kazanmaktadır. Bu da demek oluyor ki eğer New York’a çalışmak için ve para kazanmak adına gelmek istiyorsanız eğer gayet mantıklı bir davranış olacaktır. Ancak kendinize uygun olan mesleklerde çalışmanızı öneririz. 

Okumaya devam…

932 toplam görülme, 0 bugün

New York’ta Yaşam ve Özel Günler

Genel Aralık 6, 2021

New York'ta Yaşam ve Özel Günler

Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri olan New York hakkında bilgiler vereceğiz. New York, ABD’nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York metropolitan bölgesinin merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şehir dünyanın en büyük doğal limanlarından birinin üzerine kurulmuştur. Şehir sınırları içerisinde nüfusu yaklaşık olarak 8.5 milyondur. Metropolitan alanda ise 21 milyon nüfusa sahiptir. New York aynı zamanda göçmen kenti olarak bilinmektedir. Kentte yaklaşık olarak 171 ayrı dil konuşulmaktadır. Her dört kişiden birisi ise ABD dışında doğmuştur.

Okumaya devam…

380 toplam görülme, 0 bugün

Sayfa 1 ve 21 2
 • USA iş ilanları açıldı!

  yazan yazdı Mayıs 9, 2021 - 0 Yorumlar

  Amerika’nın en büyük Türkçe iş ilanları seri ilan sitesi olma amacıyla çıktığımız bu yolda, Amerika’ya okumak, çalışmak ve sürekli oturum için gelen Türk vatandaşların iş bulma ve alışma süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla hizmete başladık. Türkler arası dayanışmanın küresel anlamda her geçen gün önem kazandığı bu günlerde bizden olan tüm insanlara öncelik vermek daha iyi şartlar […]

 • Colorado’da yaşam ve iş imkanları

  yazan yazdı Nisan 7, 2022 - 0 Yorumlar

  Colorado, orta batı Amerika’da bulunan en yüksek rakıma sahip olan eyaletlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yazları serin , kışları soğuk ve karlı bir iklim tipine sahiptir. Colorado’nın başkenti Denver’dir. Amerika Birleşik Devletleri’nin eli eyaletinin içerisinde sekizinci sırada yer alan Colorado’nun nüfusu 6 milyon civarındadır. Colorado’da İngilizce’den sonra en fazla konuşulan dil İspanyolca’dır.Dünyaca ünlü kayak merkezlerinden […]

 • California'da yaşam ve iş imkanları

  yazan yazdı Aralık 21, 2021 - 0 Yorumlar

  Sizlere California’da yaşam ve iş imkanları ile ilgili konular hakkında bilgi vereceğiz. California’daki meslekler ve maaşları, görülmesi gereken yerleri, otellerini, meşhur yemeklerini , vb. konulara değineceğiz. California, Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında bulunan bir eyalettir. Amerika’nın üçüncü büyük eyaletidir. Nüfusu 40 milyon civarındadır. California, Avrupalılar tarafından keşfedilmeden önce Kızılderili kabilelerin yaşadığı bir eyaletti. California önceden Meksika […]

 • Hawaii’de yaşam ve popüler meslekler

  yazan yazdı Şubat 11, 2022 - 0 Yorumlar

  Sizlere ABD’nin eyaleti olan Hawaii hakkında bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda Hawaii'de en iyi maaşlara sahip meslekleri de paylaşıyoruz.

 • New York’ta En Çok Kazandıran Meslekler

  yazan yazdı Aralık 9, 2021 - 0 Yorumlar

  New York'ta çeşitli mesleklere göre ortalama maaşları inceledik. New York’ta asgari maaş saatlik ortalama 12 dolar, ortalama maaş 1.500 Amerikan dolarıdır.

  Bugün Popüler iş ilanları